ЗНО




15 геніальних шпаргалок
 
 


 
 
 

Writing a Letter
 

 

 



Питання з розгорнутою відповіддю: корисні поради під час ЗНО.
Твір на ЗНО - не перешкода!


Не треба вселяти в себе думки, що ви не вмієте писати твори, краще раціонально використайте час до початку тестування для того, щоб цьому навчитися.
Твори – це різновид питання з розгорнутою відповіддю на незалежному тестуванні. Як ви пам`ятаєте, без Сертифікату ЗНО з української мови та літератури вас не приймуть до жодного українського вузу. А в рамках проведення цього тестування як раз перевіряється ваша здатність писати твори. Проте українська мова та література – не єдиний предмет, де є питання з розгорнутою відповіддю. Вміння писати твори – це одна з навичок лінгвіста. Саме тому її буде перевірено на ЗНО з усіх інших мов – російської, англійської, французької, німецької та іспанської. Отже, писати твори на зовнішньому тестуванні доведеться всім, незважаючи на те, до якого вузу ви вступаєте – гуманітарного чи технічного.
Таким чином, налаштовуйте себе на позитивну «хвилю» - це завжди в нагоді при написанні твору. А ми тим часом надамо вам 4 найкорисніші поради, про які важливо пам`ятати під час самого ЗНО.

1. Уважно читайте сутність завдання.

Коли ви побачили, що ви дійшли до завдання, в якому вам треба написати твір, не засмучуйтесь та не поспішайте відразу його писати. Краще ще раз уважно перечитайте завдання. Що саме вас просять зробити за допомогою твору? Залежно від постановки питання, повинні бути й нюанси вашої відповіді. Ваш текст має виглядати зовсім по-іншому в залежності від того, що від вас вимагають – це може бути пояснення, порівняння, оцінка або навіть обговорення.

2. Проаналізуйте свою відповідь.

Це обов`язково треба зробити ще до того, як приступати до написання твору навіть на чернетці. Перше, що необхідно зробити, - це виписати в рядок всі слова та вирази, можливо, цитати, які асоціюються у вас із вашим ще не написаним твором. По-друге, зробіть план свого тексту – приблизно, для себе. Це допоможе вам запобігти можливих логічних помилок у творі.

3. Не використовуйте забагато «порожніх» слів.

Пам`ятайте, що буде оцінюватися саме твір, а також ваше вміння піднести вашу особисту думку читачеві. Тому кількість слів – це тільки орієнтир, а не ціль. «Порожні» слова роблять текст важким до сприйняття, а коли їх надзвичайно багато – читач може взагалі загубити головну думку твору. Краще писати згідно змісту: теза – та відразу ж її підтвердження.
composition

4. Слідкуйте за орфографією та пунктуацією.

Тут навіть і пояснювати нічого – як би вдало з лексичної точки зору не був би написаний твір, за орфографічні та пунктуаційні помилки вам можуть істотно знизити бали за ЗНО.

Пильнуйте за правильністю та зрозумілістю своєї розгорнутої відповіді!  Цікавих вам творів!

Немає коментарів:

Дописати коментар